امروزه انواع مختلفی از کفی تخت وجود دارد که هر کدام طرح های مختلفی دارند. در واقع کفی تخت شامل دو دسته است کفی تخت ساده و کفی تخت جکدار.

کفی تخت ساده

کفی تخت ساده برای تخت های یکنفره یک تیکه و برای تخت های دو نفره دو تیکه است. دو تیکه بودن به این دلیل است که حمل راحتی داشته باشد اگر یک تیکه باشد در هنگام حمل و نقل ممکن است آسیب ببیند یا بشکند. کفی تخت ساده هم از جنس چوبی و هم از جنس فلزی است. جنس فلزی نسبت به چوبی دوام و استحکام بالایی دارد.

کفی تخت خواب

کفی تخت جک دار

کفی تخت جک دار دو جک دارد که درب رویی به راحتی بالا می رود و از زیر تخت کامل می توان استفاده کرد. روی آن تشک است و به راحتی می توان روی آن خوابید. این مدل تخت برای آپارتمان هایی که فضای کمی برای قرار دادن وسایل خود دارند بسیار مناسب است زیرا هم تخت است و هم از زیر آن می توان به عنوان کمد استفاده کرد. ظرفیت جک ها اینقدر بالاست که توانایی تحمل ظرفیت تشک و لحاف و روتختی را دارد. این کفی ها در تمام سایزها تولید می شود بستی به نوع تختی دارد که شما می خواهید.

مزیت های کفی تخت جک دار یک نفره یا دو نفره

این نوع کفی تخت نیاز به نصب ندارد و استفاده از آن بسیار آسان است.

این نوع کفی تخت را می توان در همه ی ابعاد و طرح ها ساخت. فقط باید محلی را که می خواهید این نوع کفی تخت را در آن بگذارید خوب بررسی کنید و مطابق با آن ابعادش را به سازندگان بگویید.

استحکام فلزی نسبت به مدلهای چوبی بیشتر است ولی مدل های چوبی آن طرح های متنوع تری دارد.

می توانید از فضای زیر تخت به طور کامل استفاده ی بهینه را ببرید و همه ی وسایل اضافی خود را در آن قرار دهید.

مدل های فلزی و آهنی سرو صدایی از خود ایجاد نمی کنند در صورتیکه مدل های چوبی سر و صداهایی دارند.

ممکن است که به این فکر کنید که بسیاری وسایل دیگر مانند انواع کمدها وجود دارد که می توانید وسایل خود را در ان قرار دهید ولی استفاده از کفی تخت بسیار مناسب تر است. کفی تخت حالت پنهانی دارد و کسی متوجه ان در زیر تخت نمی شود، حتی می توانید با درست کردن قفسه هایی در آن وسایل خود را مرتب کنید. می توانید حتی انباری در اتاق مهمان داشته باشید چرا که مهمان متوجه وجود این کفی تخت در زیر تخت خود نمی شود.

کفی تخت

در هنگام استفاده از کفی تخت توجه کنید که وسیله ی سنگینی روی تخت نباشد و حتما تشک روی تخت قرار داشته باشد. به دلیل آن که گاز فشرده در جک ها ذخیره شده از قرار دادن کفی تخت در محل هایی که حرارت زیاد دارند خودداری کنید.

هنگام خرید کفی  سعی کنید که ارتفاع سقف اتاق را در نظر بگیرید و به سازندگان اطلاع دهید تا تختی مناسب با اتاق شما بسازند.

هر چه که تخت بزرگتر باشد و عرض آن بیشتر باشد مطمئنا قیمت آن نیز بیشتر خواد بود. در هنگام خرید سعی کنید کفی تخت با کیفیت بخرید. برای این منظور از فروشگاه های معتبر خرید کنید که گارانتی هم داشته باشند.

شما می توانید با توجه به دکوراسیون خانه ی خود مدل های مختلفی را برای این نوع تخت ها سفارش دهید. البته سفارش های متنوع قیمت های متنوعی نیز دارد.

کفی تخت جک دار دارای یک دستگیره در زیر است که با استفاده از آن می توانید در کفی تخت را باز کنید. همچنین یک جک دارد که برای بالا نگه داشتن تشک دارد.

شما می تواانید در هر مکانی و در همه جا از این مدل تخت ها استفاده کنید فقط سعی کنید تخت را با توجه به محل مورد نظر سفارش دهید چرا که تغییر دادن مکان این نوع تخت ها کمی مشکل است.

ممکن است این فکر به ذهن شما برسد که می توانید چند کشو به زیر تخت های معمولی خود اضافه کنید و از آن استفاده کنید ولی باید توجه کنید که در این صورت باید حتما روی زمین بنشینید تا بتوانید از این کشوها استفاده کنید ولی اگر کفی جک دار داشته باشید استفاده از تمام قسمت های زیر تخت برای شما آسان خواهد بود.

شاید به این موضوع فکر کرده باشید که برای داشتن جای بیشتر در اتاق خود از تخت های تاشو استفاده کنید. این تخت ها معایبی دارند که استفاده از آنها توصیه نمی شود. مانند: خراب شدن بدنه تخت در زمان باز و بسته شدن، خراب شدن جک، خراب شدن در صورت عدم نصب صحیح و آسیب رسیدن به تخت هنگام جا به جایی.

پس بهترین گزینه برای داشتن جای مناسب برای قرار دادن وسایل اضافی خود در خانه استفاده از کفی تخت است. کفی تخت با پنهان بودن در زیر تخت می تواند به مرتب بودن اتاق و خانه ی شما کمک کند.

کفی تخت خواب
کفی تخت خواب
  • tehrana2_dbnew
  • 1398/10/19
  • 183 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 2 =