یکی از قسمتهای تشکیل دهنده و اصلی سرویس خواب بخش کفی تخت خواب می باشد. و تخت خواب جز وسیله هایی است که راحتی و محکم بودنش دارای اهمیت است بنابراین این قسمت باید با استحکام بالا ساخته بشه زیرا فشار حاصل از شخصی که از آن استفاده می کند به این قسمت متحمل می شود و باید به گونه ای طراحی شود که دچار شکستگی و تغییر شکل نشود.کفی تخت خواب از جنس چوب و یا آهن با تنوع مختلف ساخته میشود و بر حسب مقاومت و استحکامشان قیمت گذاری میشوند.

بهتر است کفی را انتخاب کنید که علاوه بر طراحی مورد علاقه تان از استحکام و مقاومت بالا برخوردار باشد تا به مرور زمان به مشکل برخورد نکنید زیرا این وسیله طوری نیست که بخواهید هر از چندگاهی  آن را عوض کنید. در ادامه به توضیحان بیشتری در این زمینه خواهیم پرداخت با ما همراه باشید.

کفی تخت خواب
کفی تخت خواب

برای ساخت و طراحی هر تخت خواب نیاز به کفی تخت خواب استکه کفی تخت خواب ها بسته به نوع تخت خواب در انواع مختلفی طراحی می شوند. هر تخت خواب کفی مخصوص به خود را دارد و بر این اساس تخت خواب ها به بازار عرضه می شود و مشتری با توجه به نیاز شخصی خود کفی مورد نظر را انتخاب می کند.

پیشنهاد ویژه: انواع کفی تخت خواب

کفی تخت خواب ها دو نوع کفی تخت ساده و کفی تخت جک دار را شامل می شوند.

کفی تخت خواب ساده:

مدل هایی از کفی تخت خواب های ساده از جنس صفحه ی نئوپانی با پایه هایی از جنس چوب سفید روسی هستند که در طراحی تخت خواب های دو نفره به صورت دو تیکه به کار می رود و در تخت خواب های تک نفره به صورت یک تیکه طراحی می شود. به کار بردن دو تیکه در تخت خواب های دو نفره صرفا برای حمل راحت آن است به علاوه اگر یک تیکه دچار شکستگی و آسیب شد برای خریدار لزومی ندارد تا هر دو تیکه را تعویض کند و با خرید یک تیکه در هزینه صرفه جویی می شود.

کفی تخت خواب جک دار چه نوع کفی است ؟

نوع دیگر کفی تخت خواب ها از نوع جک دار هستند در واقع در طراحی آن ها دو عدد جک و دو عدد قیچی به کار میرود و معمولا ظرفیت آن 900 یا 1000 نیوتن است.که می توان به آسانی درب روی تخت خواب را بالا برد تا از زیر تخت استفاده کنیم و در صورتی که نیازی به زیرتخت نبود درب روی تخت رو پایین میاوریم و از تشک استفاده میکنیم.در طراحی تخت خواب ها با کفی جک دار می توان از زیرتخت مانند یک انباری کوچک برای وسایلها استفاده کرد و در صورت لزوم براحتی به آن ها دست پیدا کرد.

کفی تخت خواب
کفی تخت خواب

کفی تخت خواب جک دار فلزی با وجود اینکه مدت کمی است وارد بازار شده اما با استقبال خوبی مواجه شده است لذا با طراحی جک در تخت خواب ها این امکان را می دهد تا از فضای زیر تخت نیز استفاده کنیم. در ساخت کفی تخت خواب های جک دار دو نوع تمام کلاف و نیم کلاف به کار میرود که نیازی به نصب ندارد و فقط کافی است که کفی تخت خواب جک دار فلزی را درون سرویس خواب نصب کنیم و تشک را روی آن قرار بدهیم.

جک تخت خواب نیم کلاف و تمام کلاف تفاوتی چندانی با هم ندارند و دارای کارایی یکسانی هستند اما جک نیم کلاف برای حمل در آپارتمان چون اسکلت بدنه جک به صورت چند پایه طراحی شده راحتتر است اما بدنه پایینی جک تخت خواب تمام کلاف کاملا جوشکاری شده است.

یک مدل از تخت خواب های جک دار فلزی لازمه نصب دارد این مدل دارای کلاف پایینی نیست و با پیچ بسته می شود که خرید آن توصیه نمی شود.ارتفاع بدنه کفی تخت جک دار فلزی با توجه به ارتفاع بدنه دیواره ی تخت قابل انتخاب است.

پیشنهاد ویژه: تخت خواب جک دار

دیگر مزایای کفی کفی تخت خواب جک دار چیست؟

باید توجه داشت که بر روی تخت خواب های از نوع جک دار حتما تشک یا روتختی روی آن قرار دهیم تا هنگامی که قصد باز کردن درب کفی تخت را داشتیم درب ناخودآگاه پرتاب نشود و خطر ایجاد نکند.

همچنین داخل جک ها گاز فشرده است و باید از گرمای زیاد و نزدیک حرارت جلوگیری به عمل آید زیرا باعث منفجر شدن می شود.

 در طراحی ابعاد کفی تخت خواب های جک دار با توجه به نیاز مشتری در سایزهای مختلف قابلیت تولید دارد.

کفی تخت خواب
کفی تخت خواب

به طور کلی کفی تخت خواب ها با طراحی سری جک دار نسبت به سری ساده به صرفه است و از مزایای بیشتری برخوردار است از جمله این مزایا می توان به حمل راحت-عدم نیاز به نصب-استفاده از فضای زیر تخت-سفارشی ساختن در ابعاد مختلف-نداشتن سرو صدا نسبت به تخت خواب چوبی-مقاومت بالا اشاره کرد.

فرق بین تخت کم جا و تخت جک دار فلزی در این است که تخت جک دار درون سرویس خوا ب قرار میگیرد ولی تخت کم جا ایستاده روی دیوار نصب میشود.

پیشنهاد ویژه : انواع کاربرد کفی تخت

  • tehrana2_dbnew
  • 1398/12/07
  • 237 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − شش =