کفی تخت خواب مهم ترین قسمت در طراحی سرویس خواب است.چرا که این بخش وزن حاصل از شخصی که روی آن می خوابد را باید متحمل شود به همین دلیل باید با دوام و استحکام باشد و از مواد مرغوب در ساخت استفاده شود در غیر این صورت دچار صدمه و شکستگی می شود.کفی تخت خواب ها انواع گوناگونی دارند و با توجه به مدل ساخت قیمت گذاری و روانه بازار می شوند. ساخت کفی تخت خواب به نوع تخت خواب بستگی دارد و با توجه به نوع تخت خواب ساخته می شوند.

کفی تخت خواب
کفی تخت خواب

کفی تخت خواب ها به دو نوع کفی تخت خواب ساده و کفی تخت خواب جک دار تقسیم بندی می شوند:

کفی تخت خواب ساده:

کفی تخت خواب های ساده از جنس صفحه ی نئوپانی و پایه های چوبی معروف به چوب سفید روسی ساخته می شوند.در تخت خواب های دو نفره برعکس تخت های تک نفره که از یک تکه استفاده میشود از دو تکه استفاده میکنند چرا که این امر در جهت حمل و نقل راحت و آسان تخت خواب های دو نفره است از طرفی در صورت نیاز اگر یک تکه آسیب ببیند و یا بشکند خرید یک لنگه کفایت میکند و این سبب کاهش هزینه برای مصرف کننده می شود.

پیشنهاد ویژه : مزایای کف تخت خواب جک دار

کفی تخت خواب جک دار:

سری دیگر طراحی کفی تخت خواب ها از نوع جک دار است که جنس آن فلز آهن است و به این صورت به کار گرفته می شود که کفی جک تخت خواب بدنه فلزی با درب فلزی دارد که در این مدل دو عدد قیچی و دو عدد جک به کار میبرند تا به بدنه فلزی وصل شود.در طراحی این جک تمام قسمت اسکلت بدنه جوشکاری شده و برای اسکلت درب نیز جوشکاری شده است در این سبک با بالا دادن جک میتوان از فضای زیر تخت مانند یک انباری کوچک و دم دست برای گذاشتن البسه و چمدان یا هر چیز دیگری استفاده کرد که این فضا برای مستاجرین که کمد دیواری ندارند یا افرادی که فضای خانه یا اتاق خوابشان کوچک است بسیار کارایی دارد.

ابعاد کفی تخت خواب های جکدار معمولا 900 یا 1000 نیوتن است اما به طور کلی ابعاد کفی تخت خواب ها با توجه به مدل تخت خواب و یا سفارش مصرف کنندگان طراحی می شود.

کفی تخت خواب
کفی تخت خواب

کفی تخت خواب های جک دار از نوع فلزی بخاطر بهره بردن از فضای زیرتخت بسیار مورد استقبال قرار گرفته است.کفی تخت خواب های جک دار به دو نوع تمام کلاف و نیم کلاف تقسیم میشود  هر دوی این مدل ها با دوام هستند و  بدون نیاز به نصب براحتی در سرویس خواب قرار می گیرد و تشک روی آن قرار می گیرد که می توان به آسانی از آن استفاده کرد.کفی تخت خواب ها جک دار از نوع نیم کلاف و تمام کلاف فرق خاصی از نظر کاربرد ندارند ولی در سبک نیم کلاف به دلیل طراحی آن که اسکلت بدنه آن به صورت چند پایه چوبی ساخته شده مثل صندلی که به زمین می رسد و برای حمل در راه پله آپارتمان راحتتر هستند در نوع تمام کلاف بدنه پایینی کاملا جوشکاری شده است.

در طراحی جک تخت خواب نیم کلاف قوطی آهن 4*2 سانتی متر اما در نوع تمام کلاف قوطی آهن 2*2 به کار می رود که سری نیم کلاف دوام بیشتری دارد و این مدل جک تخت خواب سری تولید خارجی این مدل را ندارند و خیلی کم در بازار داخل وجود دارد و جک نمونه خارجی به گونه ای ساخته و طراحی شده که به بدنه تخت آسیب میزند و تولید صدا میکند.

مدلی از تخت خواب هایی با کفی جک دار فلزی با کلاف پایین طراحی شده اند که با پیچ بسته شده اند و برای خرید پیشنهاد نمی شوند زیرا لازم است که نصب بشوند.

ارتفاع بدنه کفی تخت خواب های جکدار با توجه به ارتفاع بدنه دیواره تخت ساخته می شود.

کفی تخت خواب
کفی تخت خواب

برای باز کردن درب تخت خواب های جک دار لزوما باید تشک یا روتختی روی درب قرار دهیم چرا که اگر قصد بالا دادن درب و باز کردن آن را داشته باشیم ممکن است درب به ناخودآگاه پرتاب شود و خطرساز باشد.

 از عیوب تخت خواب های جکدار این است که درون جک ها گاز فشرده وجود دارد و باید از نزدیک آتش و گرمای زیاد دور باشد تا دچار انفجار و آتش سوزی نشود.

در صورتی که برای ساخت سری جکدار از مواد مرغوب استفاده نشود بعد از مدتی به دلیل باز و بسته شدن درب تخت خواب بدنه صدمه میبیند.

کلام آخر:

به طور کلی سری ساخت کفی تخت خواب های جک دار نسبت به سری کفی تخت خواب های ساده از مزایای بیشتری برخوردار است که به آن اشاره می کنیم:

  • دارای استحکام و دوام بالا
  • حمل سریع و راحت
  • نسبت به سری تخت خواب چوبی سر وصدا ندارد
  • سفارشی ساختن در ابعاد مختلف
  • استفاده از فضای زیر تخت خواب برای وسایل دم دستی

پیشنهاد ویژه: انواع کاربرد کفی تخت

  • tehrana2_dbnew
  • 1398/12/07
  • 386 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − 1 =