در این مقاله قصد داریم درباره ی کفی تخت به شما اطلاعاتی کاربردی و مفید ارائه دهیم، پس در ادامه ی این مطلب با ما همراه باشید. قطعا  تخت خواب مهم ترین قسمت هر اتاق خوابی می باشد زیرا محل آرامش افراد و جلوه ی هرچه بیشتر فضای اتاق می شود. استفاده از تخت خواب مزیت های دیگری چون دراز و نشست کردن راحت تر به خصوص برای افراد سالمند را دارد و یکی دیگر از امتیازات آن گرم تر بودن تخت نسبت به دمای سطح زمین می باشد. بنابراین داشتن خوابی مناسب می تواند روی سلامتی انسان تاثیر بسزایی داشته باشد و انرژی فرد نیز تا حد زیادی به آن بستگی دارد؛ لذا باید در تهیه ی کالای خواب خود بسیار دقت کنید.

کفی تخت خواب
کفی تخت خواب

از جمله قسمت های اساسی و مهم در کالا های خواب به کفی تخت می توان اشاره کرد. اهمیت کفی تخت از آن جهت است که باید مقاومت بسیار بالایی از خود در برابر فشار حاصل بر آن نشان دهد؛ این فشار ها معمولا از تشک و وزن کسی که بر روی آن می خوابد ناشی می شود. برای ایجاد استحکام بیشتر در این کفی تخت ها از آهن و چوب در ساختشان بهره گرفته می شود تا دچار آسیب های احتمالی نشود. برای جلوگیری از هزینه های اضافی در آینده باید در هنگام خرید کفی تخت حتما از ضخامت ورق به کار برده شده در آن اطلاع حاصل کرد زیرا ضعیف بودن آن روی مقاومت آن تاثیر منفی دارد. بنابراین سعی کنید در خرید کفی تخت خود بهترین انتخاب را انجام دهید زیرا که هیچ کس دوست ندارد در هنگام خواب با کفی شکسته و خمیده که باعث سر و صدای زیادی می شود درگیر باشد و خوابش را آشفته کند و آرامش را از خود سلب کند. در هنگام خرید تخت خواب عوامل گوناگونی در  آن نقش دارد از جمله ی این عوامل جنس، کاربرد، سایز، ساختار و قیمت تخت خواب می باشد. تخت خواب ها بطور کلی به دو سبک کلاسیک و مدرن تقسیم می شوند و خود آن ها از نظر سایز به خواب کودک، نوجوان، بزرگسالان دسته بندی می شوند؛ اما خواب نوجوان بیشترین طرح و نوع در بین این دسته بندی ها را شامل می شود.  تخت خواب ها از جهت کاربرد نیز به گروه های دیگری تقسیم می شوند مانند خواب عروس، خواب متحرک، خواب کاناپه ایی و…. .

پیشنهاد ویژه: انواع کاربرد کفی تخت

از جمله نکاتی که در تهیه ی کفی تخت باید به آن توجه کرد این است که برای هر تخت خواب یک کفی تخت مخصوص به آن ساخته می شود. و همواره کفی های تخت خواب باید از خود تخت کوچک تر باشد تا بتواند داخل آن قرار بگیرد.

کفی تخت خواب
کفی تخت خواب

انواع کفی تخت ها

  • کفی تخت ساده ( چوب-فلز )
  • کفی تخت جک دار

کفی تخت چوبی دارای پایه هایی چوبی می باشد که جنس آن ها از چوب سفید روسی می باشد و برای تخت های تک نفره بهترین گزینه است اما اگر برای تخت های دو نفره مورد استفاده قرار گیرد، نیاز است که این کفی ها توسط میخ تی ان و یا چسب های مخصوص به یکدیگر متصل شوند؛ نوع دیگر این کفی های ساده یعنی فلزی آن نیز تولید می شود که دارای مقاومت و دوام بسیار بالاتری نسبت به کفی های ساده چوبی می باشد. حتما شما هم شنیده اید که همانگونه که کفی های چوبی ممکن است که بشکنند، کفی های ساده فلزی نیز ممکن است که کج شوند؛ پس علت برتری فلز از چوب بر چه اساسی است؟ در پاسخ به این پرسش باید گفت که در تهیه ی کفی های فلزی حتما باید از مرغوبیت کالای مورد نظر اطمینان حاصل کرد که دچار چنین مشکلاتی نظیر کج شدن آن نشوید. از دیگر عیب های کفی های چوبی می توان به پیدایش حشرات بعد از استفاده مدت زمانی کوتاه از آن اشاره کرد.

کفی تخت خواب
کفی تخت خواب

کفی های جک دار عموما گران تر از دیگر انواع کفی تخت خواب ها می باشند، اما یکی از مزیت های آن فضای زیادی است که در اختیار فرد در زیر تخت خواب قرار می دهد. این کفی ها دو جک در آن ها به منظور بالا بردن ظرفیت هرچه بیشتر محصول به کار برده شده است.

انواع کفی تخت خواب جک دار

  • کفی جک دار تمام کلاف
  • کفی جک دار نیم کلاف

این دو نوع نیازی به نصب ندارند و تنها کافی است کفی در چهارچوب قرار بگیرد.

  • کفی جک داری که کلاف پایین ندارد

در این نوع از کفی نیاز است که کفی را به بدنه ی تخت با پیچ وصل کرد.

این کفی ها مزیت های بسیار زیادی به نسبت کفی های چوبی دارد؛ یکی از این مزیت ها استحکام بسیار بالای آن است که با نوع چوبی خود قابل مقایسه نیست. کفی های جک دار حتی سر و صدای کفی های چوبی را نیز ندارد و حمل آن بسیار ساده و راحت می باشد. از دیگر نکات برجسته ی کفی های جک دار این است که این کفی ها در سایز ها و ابعاد متنوع با توجه به نیاز خریدار تولید می شود.

کفی تخت خواب
کفی تخت خواب
  • tehrana2_dbnew
  • 1398/10/30
  • 2023 بازدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × چهار =